Kíváncsi vagy, hogyan frissíthetnéd fel gyorsan az angol nyelvtudásodat az utazásaidhoz?

Ha a nyelvtanulásod egyik fő célja, hogy az utazások során megértesd magad, akkor a fő célod a kommunikáció, azaz a beszéd! Nem számít, mennyit olvasol, hány nyelvtani feladatot végzel, vagy mennyi szót értesz; ha beszélni akarsz az emberekkel, beszélned kell! Az első lépés pedig ehhez, hogy megértsd az anyanyelvi beszélőket.

Névtelen terv (1)

Az egyik szuper módszer az élő, valós beszédbe való bemerüléshez (angolul: immersion) a podcast-ok (leginkább az internetes rádiózás adja vissza a jelentését) hallgatása. Miért?

1. A podcastok a valós életet hozzák eléd. Ellentétben a youtube nyelvtanulós videókkal, vagy akár a házimozizással, itt nincs feliratozás, nincsenek szünetek.

2. Fejlesztik azt a képességedet, hogy megértsd az anyanyelvi beszélőket. Egyáltalán nem baj, ha nem értesz mindent.

3. Azonnal belemerülhetsz az „itt és most”-ba, azaz abba a szituációba, amiben a beszélők vannak.

4. Remek módja a testmozgásnak (ahelyett, hogy a foteledből néznéd a tévét, sétálás, vagy kocogás közben is hallgathatod).

5. A podcastok igazán megérik, hiszen ingyenesek.

Néhány utazás témájú podcast nyelvtanulóknak:

Te szoktál angol podcast-okat hallgatni? Melyik a kedvenced?